Başak Burcu Erkeğinin Özellikleri

Başak Burcunun Uyumu

erkek23 Ağustos ile 22 Eylül tarihleri arasında doğan erkekler, Başak burcu erkeğidir. Toprak elementinden olan Başak burcunun, yönetici gezegeni ise Merkür’dür. Başak burcu erkeği zor bir erkektir. O sakin, utangaç, yumuşak, geri planda kalan, ürkek, çekingen bir görünüme sahiptir. Ancak onun bu haline pek kanmamak gerekir. Soğuk ve mesafeli durur, sesinde bir kuruluk vardır. Çok kolay dost olmaz. Onunla arkadaş olmak isteyenlere önce bir “dur bakalım” der. Ancak karşısındaki kişiden emin olduktan sonra aradaki görünmez, sert duvarı kaldırır. Bu aşamadan sonra insanlarla samimi ilişkiler kurabilir. Onun içindeki espritüel kişilik böylece açığa çıkar. O zaman anlarsınız ki; çok içsel ve samimi birisidir. Ancak o ana kadar, yani size güven duyduğu ana kadar soğuk, katı, planlı ve hesaplı görünümünü sizi yanıltır. Hatta bu duruşuyla sizi uzaklaştırabilir. Dolayısıyla Başak burcu erkekleri de biraz zor evlenen insanlardır. Çünkü onlar karşılaştıkları insanlara anında güven duymazlar.

Başak burcu erkeğini kazanmak gerekir. İleri ki yaşlarda bu özellikleri daha da ağır basabilir. Çünkü mükemmeliyetçidir, hep en iyiyi arar, en güzeli arar. Sonuç olarak eş bulmakta da zorlanır. Bu mükemmeliyetçi ve seçici özelliklerinden dolayı müzmin bekarlar arasında en çok sahip olunan burçtur.

Başak burcu erkeği para hesabını iyi yapar, bütçesini doğru şekilde kullanır; çünkü gözünden hiçbir şeyi kaçırmaz. Küçük ayrıntılar dahi onun için önemlidir. Planlıdır, programlıdır, oldukça titizdir, temizdir, düzenlidir. Eğer onun eleştirel yapısını da hoş görürseniz ideal bir eş, ideal bir sevgili olabilir.