Başak Burcu Kadınının Özellikleri

Başak Burcunun Uyumu

kadin23 Ağustos ile 22 Eylül tarihleri arasında doğan kadınlar Başak burcu kadınıdır. Toprak elementinden olan Başak burcunun yönetici gezegeni ise Merkür’dür. Merkür tanrılar arasında haber alışverişini sağlayan ulak ve en genç tanrı olarak kabul ediliyor. Başak burcunun en önemli özelliği Merkür’ün etkisiyle gelişen zekasıdır. Ayrıca iletişim kurma konusunda oldukça meziyetlidir. Çok hızlı düşünür, çok hızlı karar verir ve güzel konuşur. Güzel ve etkileyici konuşur. Bundan dolayı onu bir dilbaz olarak nitelendirebiliriz. Güzel konuştuğu gibi acı da konuşabilir. Başak burcu insanı daha çok eleştireldir. Gördüğü yanlışlıklara karşı muhalif olmaktan asla çekinmez ve bu yanlışlıkları mutlaka dile getirir. Başak burcu aynı zamanda saflığı da temsil eder ve mükemmeliyetçi bir burçtur. Sürekli en iyiyi arar, en doğruyu arar. Dolayısıyla oldukça seçicidir ve eleştireldir. Ancak bu eleştirel tavrı ve seçiciliği elinde hiçbir şeyin kalmamasına sebep olabilir. Hatta toplum içerisinde evlenmemiş insanların birçoğu Başak burcundandır. Zira çok seçici oldukları için kendilerine layık bir eş bulmakta zorlanırlar.

Başak burcu insanlarının arkadaşlıkları, dostlukları çok iyidir. Son derece dost canlısı insanlardır. Hakikaten Başak burcu insanları melek huylu insanlardır. Zodyak’ın en sessiz, en sakin burcudur. Başka insanların hayatları ile ilgilenmekten hoşlanmaz. Kendisini ilgilendirmeyen şeylere çok karışmaz, başkalarının hayatını fazla irdelemez. Fakat kendi çevrelerinde çok fazla eleştirel yapıya sahiptir. Bu özelliği aile içerisinde ve arkadaş çevresinde ortaya çıkar. Sadece kendisini ve sevdiklerini ilgilendiren konulara yönelik eleştiri yapar. Bunu da bir öğretmen edası ile yapar. Çünkü ister ki birlikte olduğu kişiler de en iyi şartlarda yaşasın. Ancak bu noktada bir şeyi dikkate almaz. Eleştiri yaparken karşısındaki insanın hassasiyetlerini pek dikkate almaz. Onun kırılabileceğini pek düşünmez. İçinden gelenleri dobra dobra ifade eder. Başak burcu insanının söylediklerine muhatabı kırılabilir. Ancak buna hiç gerek yok. Çünkü o doğru bildiği için ve sadece iyiliğini düşündüğü insanlar için eleştirel davranır. Başak burcu insanı, çok eleştirel olmasına rağmen kendisine yapılan eleştirilere pek tahammül edemez. Bunun yanında son derece titizdir, temizliğe düşkündür ve her şeyin yerli yerinde olmasını ister. Sürekli temizliğe yönelik eylemlerde bulunur. Simetri hastalığından dolayı eşyaların dağınık olmasından son derece rahatsız olur.

Başak burcu insanı detaylara önem verir. Fakat aynı zamanda melek gibi bir yapısı vardır. Çok iyi bir insandır, sevecendir, dost canlısıdır, sempatiktir, güler yüzlüdür. Ancak detaycı bir kişi ile bunların bir arada olması ise garip bir muammadır. Melek gibi bir yapısının olduğunu söylemiştik. Aynı melekler gibi Başak burcu insanlarını da anlamak bir hayli güçtür. Çünkü bu kadar iyi, melek gibi olup da her şeyi bilen, her şeyi gören, her konuda bir fikir sahibi olan insanın aynı zamanda detaycı ve titiz olması ilginç ve çözülmesi zor bir durumdur. Başak burcu insanı oldukça zekidir. Gördüğü, duyduğu, okuduğu bilgileri hafızasında uzun süre saklayabilir.