Başak Burcunun Özellikleri

Başak Burcunun Uyumu

basakburcuYönetici gezegeni Merkür olan Başak burcu insanları genellikle temizlik ve titizlik takıntılarıyla ve hastalıktan ürken yapılarıyla tanınırlar. Bu burcun insanları inanılmaz derecede gelişmiş bir analiz yeteneğine ve plan program düzenleyici sistematik bir kafa yapısına sahiptir. Merkür gezegeni de duygulardan arındırılmış saf düşünceyi ve sistematiği temsil ettiği için Başak burcu insanının son derece gelişmiş bir programlama zihni vardır. Bunun yanı sıra Başak burcu insanları çok acımasız eleştirilerde de bulunabilirler. Zira hoşlarına gitmeyen durumlarda her ayrıntıyı bir silah olarak kullanabilme yeteneğine sahiptirler.

Elementi Toprak olan Başak burcu, güvenilir kişiliği, sabit ve soğuk görünen yapısıyla dikkat çeker. Aslında içten içe utangaç ve sevimli bir karakteri olan Başak burcu insanları, ilişkilerindeki herhangi bir ayrıntıyla bir gün sizi beklemediğiniz yerden de vurabilir. İnsan ilişkilerinde oldukça gerçekçi tavırlar takınan Başak burcu insanları bu gerçekçilikleri sayesinde ilişkilerden çok fazla etkilenmeyen soğukkanlı bir yapıya bürünürler. Akıllı ve pratik yapıları sayesinde Başak burcu insanları birçok zorluğu bir anda ortadan kaldırırlar.

Eleştiri konusunda acımasız olan Başak burcu insanları övgü konusunda da oldukça cömerttir. Yani övgü ve yergide de sivri dillerinin nasibini alırlar. Başak burcu insanları müzmin bekârlar arasındadır. Çünkü bu burcun insanları karşılarındaki kişileri ince eleyip sık dokumaktan bir türlü beğenip kabullenemezler. Aşırı derecede inceleyici tavırları onların eksi yönlerinden biridir. Cesaretsizlik ve çekingenlik huylarını da aşmaları gerekir. Bir Başak burcu insanıyla beraberseniz aşk sözcükleri duymayı ya da romantizm dolu dakikalar yaşamayı hayal etmeyin. Duygusal yönü son derece zayıf olan bu burcun insanları ilişkilerinde de gerçekçi tavırlarından ödün vermezler ve garantici bir yapıya bürünürler. Fakat gerçekten âşık oldukları zaman biraz da olsa duygusal bir yapıya bürünüp utangaç ve kırılgan tavırlar içerisine girdikleri de görülür.

Başak burcu insanları bütün hastalıklara karşı temkinli ve korkulu bir tavır içerisindedirler. Bununla birlikte evlerinin ve çevrelerindeki her şeyin düzenli, tertipli ve temiz olmasına özen gösterirler. Bir Başak’la buluşmaya gidecekseniz asla ütüsüz bir gömlek veya karman çorman saçlarla gitmemenizi tavsiye ediyoruz.

Başak burcu değişken burçlardan olduğu için Başak burcu insanında çabuk karar değiştirme gibi bir huy da gözlemlenebilir. Düzen tertip ve sistematik delisi olan Başak burcu insanları kamusal alanda ve tıbbi malzeme işinde son derece başarılı olabilirler. Başak burcunun uğurlu taşları pırlanta, yeşim, jasper ve aquamarindir. Başak burcunun uğurlu günü ise Çarşamba’dır. Uğurlu kokuları da leylak, limon ve sardunya kokusudur. Bir toprak burcu olan Başak burcu insanları kahverengi ve kızıl kahverengi gibi tonlardan ve pastel renklerden hoşlanırlar. Onlara hediye alırken mutlaka dikkat etmeniz gereken şey alacağınız hediyenin kullanışlı bir şey olmasıdır. Başak burcunun uğurlu sayıları ise 0 ve 5’tir.

Karın bölgesi ile ilgili hastalıklar, karaciğer, pankreas, sinir sistemi, apandisit ve ayak sağlığı hastalıklarına karşı dikkatli olmalıdırlar.

Oğlak, Boğa ve Yengeç burçlarıyla çok iyi anlaşırlar. İkizler, Yengeç, Balık ve Koç da iyi anlaştıkları burçlar arasındadır. Kova, Aslan ve Akrep burçlarıyla hiç anlaşamazlarken Terazi ve Yay ile de ne iyi ne kötü denebilecek ilişkiler kurarlar. Bilimle ilgili alanlarda, bilhassa eczacılık ve kimya alanlarında, edebiyatla ilgili alanlarda başarılı olabilirler.

Başak burcunun ünlü isimlerine Agatha Christie, Dvorak, Jimmy Connors, Larry Hagman, Linda Gray, Michael Jackson, Peter Falk, Peter Sellers, Pierre Curie, Richard Gere, Sean Connery, Sophia Loren, Uğur Dündar, Vitali Hakko örnek olarak verilebilir.