Başak Burcunun Anlaştığı Burçlar

anlasma

Erkeğinin;

Başak burcu erkeği toprak elementinden olduğu için kendisi gibi toprak elementinden olan Boğa, Oğlak ve Başak burçları ile çok iyi anlaşır. Başak burcu, diğer burçların bir çoğunun aksine kendi burcu ile anlaşabilen bir burçtur. Bunun yanında su grubu ile de iyi anlaşır. Su grubundan olan burçlar ise Balık, Akrep ve Yengeç’tir. Sadece Balık ile olan ilişkisi biraz risklidir. Çünkü Balık, Başak’ın karşıt burcudur.

Başak burcu erkeğinin uyumsuz olduğu burçlar ise başta İkizler ve Yay’dır. Çünkü İkizler ile aynı yönetici gezegene (Merkür) sahip olsalar da detaycılık konusunda çelişirler. Fayda sağlayacak işlere yönelen Başak erkeği, olaylara daha yüzeysel bakan İkizler kadınının tavrından rahatsız olur. İkizler’in fuzuli merakını Başak erkeği gereksiz hayat enerjisi tüketimi olarak değerlendirir. Bu sebeplerden dolayı pek anlaşamazlar.

Başak erkeği Aslan kadını ile belki uyumlu bir ilişki içerisine girebilir. Koç ve Kova kadınları ile de zaman zaman gerginlik yaşasa da bir şekilde ilişkisini sürdürebilir. Onlardan yeni şeyler öğrenebilir.  Ancak sonuç olarak Başak erkeğinin en uyumlu olduğu burçlar Boğa, Oğlak ve kendi burcu olan Başak’tır.

Kadınının;

Başak burcu kadını toprak elementinden olduğu için kendisi gibi toprak elementinden olan Oğlak ve Boğa burçları ile iyi anlaşır. Çünkü hayata bakış açıları ve değer verdikleri unsurlar hemen hemen aynıdır. Bundan dolayı da uyumlu bir ilişki yaşayabilirler. Aynı zamanda su grubundan olan Yengeç ve Akrep ile de uyumlu bir birliktelik yaşayabilir. Balıkla ise karşıt burç olduklarından dolayı anlaşmakta sıkıntı yaşayabilirler. Zira Balık duyguları ile Başak ise mantığı ile hareket etmekten hoşlanır. Başak kadını kendi burcundan olan Başak erkeği ile de gayet iyi bir şekilde anlaşabilir.

Başak burcu, İkizler ve Yay burçları ile pek anlaşamaz. Balık burcu ile de pek anlaşamaz. Çünkü Başak garanticidir, gerçekçidir, riski sevmez. Balık ise hayalcidir ve onun duygusal dünyası son derece derindir. Bu özelliklerden dolayı Başak kadını, Balık erkeğini güven duymakta güçlük çekebilir.

Başak kadını, ateş grubundan olan Yay, Koç veya Aslan erkeği ile biraz riskli ama heyecanlı bir ilişki yaşayabilir. Başak erkeği, ateş grubundan olan kadınlar ile çok iyi anlaşamaz; ama Başak kadını Yay, Koç veya Aslan ile uyumlu bir birliktelik yaşayabilir.

 

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*