Başak Burcunun Özellikleri

basakburcu

23 Ağustos ile 22 Eylül tarihleri arasında dünyaya gelen Başak burcunun yönetici gezegeni Merkür’dür. Merkür’ün etkisi ile oldukça çalışkan ve disiplinli bir yapıya sahip olan bu burcun insanları aynı zamanda oldukça temiz ve titizdir de. Gelişmiş analitik zekaları ve plancı yapıları ile hem arkadaşlık ilişkilerinde hem de iş hayatında oldukça başarılı olan başak burcu, zaman zaman tam bir işkolik olabilir.

Bu yönüyle iş hayatında genellikle yükselen bu burcun insanları, sistematik bir düşünce yapısına sahiptir. Hayatının her alanında planlar yapan ve disiplinli yapısı ile dikkat çeken bu insanlar, genellikle duyguları ve mantığını aynı anda kullanabilir. Zaman zaman duyguları ağır basar, zaman zaman da mantığı. Kafa yapısı kendisine benzer kişilerle daha iyi anlaşan başak burcu, özellikle Oğlak ile çok iyi bir dost olur. Her ikisi de zeki ve disiplinli oldukları için birbirlerini çok iyi anlarlar.

Dışarıdan soğuk ve sabit fikirli gibi görünseler de, aslında içten içe sıcak ve sakin insanlardır. Bu yönlerini genellikle yabancı kişilere göstermekten pek hoşlanmazlar. Başak burcunun çenesi biraz düşüktür. Bu da, zaman zaman karşısındaki kişilere kırıcı eleştirilerde bulunmasına neden olur. Ancak yine de kimsenin kötülüğünü istemezler. İnsanların iyiliği için çalışırlar ve sevdiklerine karşı fazlasıyla özenlidirler. Özellikle aile kurduklarında, ailesi için çok çalışıp çabalar. İyi bir aile babası ve iyi bir anne olan başak burcu için iş ve ailesi hayattaki en önemli bağlılıklarıdır.

 

 

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*