Başak Burcunun Sağlığı

saglik

Başak burcu, hayatı boyunca en çok mide problemleri ile karşılaşır. Bağırsak ve sinir sistemi ile de zaman zaman sıkıntı ve sağlık problemleri yaşayan başak burcunun sağlıklı beslenme konusunda dikkatli ve özenli davranması gerekir. Bu, hem sağlıklarını korumak hem de görünümlerine özen göstermek ve kilosunu korumaları için oldukça önemlidir. Dengeli beslenmedikleri ve yediklerine dikkat etmedikleri takdirde kilo almaya bir hayli müsait olurlar.

Onun dışında genel olarak sağlığına özen gösteren bu burcun insanları, pratik ve kendini bilen kişiler oldukları için hastalıkları ciddiye alırlar ve en kısa sürede iyileşmek için doktora mutlaka giderler. Bu da, daha kısa sürede tedavi olmalarını sağlar. Başak burcu kendini sonbaharda ve kış aylarında yorgun ve halsiz hissedebilir. Bu aylarda grip ve soğuk algınlığı gibi sağlık sorunları ile sık karşılaşır.

Başak burcu sporu zaman zaman ihmal edebilir. Bunun en büyük nedenlerinden biri de iş kolik olmasıdır. İş hayatına fazlasıyla düşkün olan başak burcu, kendini ihmal edip sporuna ara verebilir. Oysa başak burcu toprak grubuna mensup olduğu için evde oturmak ve evde vakit geçirmekten çok hoşlanır. Sporu ihmal etmesi, onun zaman içinde kilolarla baş etmeye çalışmasına neden olabilir. Başak burcunun bu tip sağlık sorunlarının yanı sıra, mide ağrıları ile de sık karşılaşır. Ayrıca midede yanma ile de sıkça karşılaşırlar. Zaman içinde ülser gibi problemler de ortaya çıkabilir.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*